Notice: Constant _JEXEC already defined in /home/spatiala/domains/spatialacademy.com/public_html/templates/rt_enigma_j15/index.php on line 2
کتاب "انرژی های تجدید پذیر برای اثرات اقتصادی، زیست محیطی و اجتماعی کشورهای آسیای میانه "
سه شنبه, 31 اردیبهشت 1398
یکشنبه, 21 آذر 1395 00:42

کتاب "انرژی های تجدید پذیر برای اثرات اقتصادی، زیست محیطی و اجتماعی کشورهای آسیای میانه "

نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(0 آرا)

Renewable Energies

معرفی:

در چند سال گذشته، آگاهی و نگرانی در مورد فرسودگی منابع طبیعی در حال افزایش است، اما این واقعیتی انکارناپذیر می باشد که هنوز هم در مورد اندازه گیری تحلیلی بحث بسیار وجود دارد و در نتیجه هنوز ثابت نشده است. با این حال،  شواهد حاکی از آن است که در حدود 8 تن سرانه کالا و اجناس در سرتاسر زمین توسط 6 میلیارد از ساکنین در حال هر نوع حرکت دادن است. که این به معنی 50 میلیارد تن جابجایی در سال می باشد. به همان مقدار نیز سالانه توسط نیروهای طبیعی مانند باد، فوران، زلزله، باران منتقل می شود. از آنجا که پروتکل کیوتو در تاریخ 16 فوریه سال 2005 به اجرا درآمد و وارد یک سرمایه گذاری در استفاده منطقی از انرژی، صرفه جویی و بهره وری شد، فرض اصلی حمایت از توسعه منابع جدید انرژی، برای اهداف KP (پروتکل کیوتو) و UNFCCC (کنوانسیون تغییرات اقلیمی) می باشد. اگر مصرف انرژی کاهش یابد منابع تجدید پذیر می تواند بخش قابل توجهی از تقاضای انرژی را پوشش دهد. فناوری های جدید (محصولات انرژی) نقش بسیار مهمی در توسعه بازار "محصولات انرژی پایدار" در راه رقابت در برابر چالش تغییرات پیش رو ایفا کند.

 نام کتاب : Renewable Energies for Central Asia Countries Economic, Environmental and Social Impacts

نویسنده : Aldo Iacomelli

انتشارات : Springer 

سال انتشار: 2005

ISBN 978-1-4020-3926-3 

تعداد صفحه : 182

 حجم : 2 مگابایت

 

DLLL

 

برنامه های زیست محیطی طولانی مدت از فناوری GIS به عنوان هسته مرکزی استفاده می کنند . با این حال، اثربخشی روشهای مبتنی بر GIS به چارچوب تصمیم گیری و زمینه هایی که در آن درگیر هستند بستگی دارد. سیستم اطلاعات جغرافیایی برای تصمیم گیری محیط زیستی نگاهی میان رشته ای دارد و همچنین در ظرفیت های GIS به ادغام، تجزیه و تحلیل و نمایش داده می پردازد که در این زمینه تصمیم گیری ها باید استوار باشد. استفاده از GIS در تصمیم گیری محیط زیستی یک برنامه آینده نگر گسترده و پر اهمیت در امور مربوط به داده ها، تجزیه و تحلیل، ابزار مدل سازی و همچنین مشارکت می باشد. این کتاب به سه بخش تقسیم شده است، که به طور موثر در ارتباط با سه جنبه کلیدی فرآیند تصمیم گیری، استفاده و پشتیبانی GIS می باشد: داده های مورد نیاز، ابزار در حال توسعه و جنبه های مشارکت. بخش اول بر توانایی ادغام داده های منابع مختلف به عنوان یک مشخصه GIS می پردازد. در بخش دوم به بررسی طیف وسیعی از مسائل مورد استفاده در GIS از طریق نمونه های گویا پرداخته شده که برای نقشه برداری مناسب و برنامه ریزی استراتژیک  مفید است. و آخرین بخش این کتاب تمرکز بر روی استفاده از تکنیک های مبتنی بر GIS برای تسهیل مشارکت عمومی در فرآیندهای تصمیم گیری دارد. به طور خاص، یک مرور کلی از تحولات اخیر در این زمینه با تمرکز بر GIS، مدل سازی و تکنیک های سه بعدی تجسم چشم انداز که نشان از یکپارچگی تدریجی دارند.
خواندن 1343 بار

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

ورود به سایت