Notice: Constant _JEXEC already defined in /home/spatiala/domains/spatialacademy.com/public_html/templates/rt_enigma_j15/index.php on line 2
کتاب "مطالعات بر پایه ی GIS در علوم انسانی و اجتماعی"
پنجشنبه, 02 خرداد 1398
جمعه, 12 آذر 1395 19:57

کتاب "مطالعات بر پایه ی GIS در علوم انسانی و اجتماعی"

نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(0 آرا)

GIS-based Studies in the Humanities and Social Sciences

معرفی:

مطالعات انجام شده در علوم انسانی و علوم اجتماعی بواسطه استفاده از سیستم های اطلاعات جغرافیایی (GIS) افزایش یافته است. این کتاب ناشی از یک پروژه شش ساله تحت عنوان علوم اطلاعات مکانی برای علوم انسانی و علوم اجتماعی (SIS برای HSS) است. مطالعات بر پایه GIS در علوم انسانی و اجتماعی، از جمله جزئیات ابزارها و فرآیندها برای گسترش GIS در تحلیل اقتصادی و اجتماعی می باشد. از طریق استفاده از این کتاب، خوانندگان می توانند درک کنند که چگونه فن آوری GIS می تواند در پیشبرد مطالعات کاربرد داشته باشد. این کتاب همچنین افراد حرفه ای علوم انسانی و علوم اجتماعی را به استفاده از روش های جدید مبتنی بر GIS در تحقیقاتشان تشویق می کند.

 نام کتاب : GIS-based Studies in the Humanities and Social Sciences

نویسنده : Atsuyuki  Okabe

انتشارات : CRC Press 

سال انتشار: 2005

ISBN 9780849327131 

تعداد صفحه : 344

 حجم : 40 مگابایت

 

DLLL

 

برنامه های زیست محیطی طولانی مدت از فناوری GIS به عنوان هسته مرکزی استفاده می کنند . با این حال، اثربخشی روشهای مبتنی بر GIS به چارچوب تصمیم گیری و زمینه هایی که در آن درگیر هستند بستگی دارد. سیستم اطلاعات جغرافیایی برای تصمیم گیری محیط زیستی نگاهی میان رشته ای دارد و همچنین در ظرفیت های GIS به ادغام، تجزیه و تحلیل و نمایش داده می پردازد که در این زمینه تصمیم گیری ها باید استوار باشد. استفاده از GIS در تصمیم گیری محیط زیستی یک برنامه آینده نگر گسترده و پر اهمیت در امور مربوط به داده ها، تجزیه و تحلیل، ابزار مدل سازی و همچنین مشارکت می باشد. این کتاب به سه بخش تقسیم شده است، که به طور موثر در ارتباط با سه جنبه کلیدی فرآیند تصمیم گیری، استفاده و پشتیبانی GIS می باشد: داده های مورد نیاز، ابزار در حال توسعه و جنبه های مشارکت. بخش اول بر توانایی ادغام داده های منابع مختلف به عنوان یک مشخصه GIS می پردازد. در بخش دوم به بررسی طیف وسیعی از مسائل مورد استفاده در GIS از طریق نمونه های گویا پرداخته شده که برای نقشه برداری مناسب و برنامه ریزی استراتژیک  مفید است. و آخرین بخش این کتاب تمرکز بر روی استفاده از تکنیک های مبتنی بر GIS برای تسهیل مشارکت عمومی در فرآیندهای تصمیم گیری دارد. به طور خاص، یک مرور کلی از تحولات اخیر در این زمینه با تمرکز بر GIS، مدل سازی و تکنیک های سه بعدی تجسم چشم انداز که نشان از یکپارچگی تدریجی دارند.
خواندن 1178 بار

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

ورود به سایت