Notice: Constant _JEXEC already defined in /home/spatiala/domains/spatialacademy.com/public_html/templates/rt_enigma_j15/index.php on line 2
کتاب "تجزیه و تحلیل تصویر سنجش از دور: محتوی دامنه مکانی"
یکشنبه, 30 تیر 1398
جمعه, 12 آذر 1395 18:53

کتاب "تجزیه و تحلیل تصویر سنجش از دور: محتوی دامنه مکانی"

نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(0 آرا)

Remote Sensing Image Analysis Including The Spatial Domain

معرفی:

تجزیه و تحلیل تصویر سنجش از راه دور عمدتا تنها با استفاده از اطلاعات طیفی در یک پیکسل بوسیله مبنای پیکسل انجام می شود. اطلاعات گرفته شده در سلول های همسایه، و یا اطلاعات در مورد الگوهای اطراف پیکسل در بهره گیری اغلب اطلاعات تکمیلی مفید است. این کتاب به ارائه طیف گسترده ای از روش های پردازش ابتکاری و پیشرفته تصویر برای محتوای اطلاعات مکانی که توسط پیکسل های همسایه در تصاویر از راه دور گرفته شده در جهت بهبود تفسیر و یا طبقه بندی تصویر می پردازد. روش های ارائه شده شامل تکنیک های مختلف تجزیه و تحلیل واریوگرام، روش های مختلف برای تعیین مقدار بافت، اپراتورهای هسته هوشمند، تکنیک های تشخیص الگو، روش تقسیم بندی تصویر، روش های زیر پیکسل، تکنیک های تجزیه و تحلیل طیفی پیشرفته مخلوط می باشد. به غیر از توضیح روش کار و جزئیات طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی نقشه های پوشش زمین و کاربری زمین نیز ارائه شده است. نقشه برداری استفاده از زمین، برنامه های زیست محیطی مانند آلودگی فلزات سنگین، نقشه برداری شهری و برنامه های کاربردی زمین شناسی برای تشخیص تراوش هیدروکربن را تحت پوشش قرار می دهد. این کتاب برای کاربران حرفه ای ، دانشجویان دکترا و فارغ التحصیلان استفاده از تجزیه و تحلیل تصویر سنجش از دور ، تفسیر تصویر و طبقه بندی تصویر در کار خود مربوط به رشته هایی مانند جغرافیا، زمین شناسی، گیاه شناسی، بوم شناسی، جنگلداری، نقشه برداری، علوم خاک، مهندسی، شهری و برنامه ریزی منطقه ای می باشد.

 نام کتاب : Remote Sensing Image Analysis Including The Spatial Domain

نویسندگان : Steven M. de Jong, Freek D. van der Meer 

انتشارات : Springer 

سال انتشار: 2004

ISBN 978-1-4020-2560-0 

تعداد صفحه : 359

 حجم : 28 مگابایت

 

DLLL

 

برنامه های زیست محیطی طولانی مدت از فناوری GIS به عنوان هسته مرکزی استفاده می کنند . با این حال، اثربخشی روشهای مبتنی بر GIS به چارچوب تصمیم گیری و زمینه هایی که در آن درگیر هستند بستگی دارد. سیستم اطلاعات جغرافیایی برای تصمیم گیری محیط زیستی نگاهی میان رشته ای دارد و همچنین در ظرفیت های GIS به ادغام، تجزیه و تحلیل و نمایش داده می پردازد که در این زمینه تصمیم گیری ها باید استوار باشد. استفاده از GIS در تصمیم گیری محیط زیستی یک برنامه آینده نگر گسترده و پر اهمیت در امور مربوط به داده ها، تجزیه و تحلیل، ابزار مدل سازی و همچنین مشارکت می باشد. این کتاب به سه بخش تقسیم شده است، که به طور موثر در ارتباط با سه جنبه کلیدی فرآیند تصمیم گیری، استفاده و پشتیبانی GIS می باشد: داده های مورد نیاز، ابزار در حال توسعه و جنبه های مشارکت. بخش اول بر توانایی ادغام داده های منابع مختلف به عنوان یک مشخصه GIS می پردازد. در بخش دوم به بررسی طیف وسیعی از مسائل مورد استفاده در GIS از طریق نمونه های گویا پرداخته شده که برای نقشه برداری مناسب و برنامه ریزی استراتژیک  مفید است. و آخرین بخش این کتاب تمرکز بر روی استفاده از تکنیک های مبتنی بر GIS برای تسهیل مشارکت عمومی در فرآیندهای تصمیم گیری دارد. به طور خاص، یک مرور کلی از تحولات اخیر در این زمینه با تمرکز بر GIS، مدل سازی و تکنیک های سه بعدی تجسم چشم انداز که نشان از یکپارچگی تدریجی دارند.
خواندن 1438 بار

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

ورود به سایت