Notice: Constant _JEXEC already defined in /home/spatiala/domains/spatialacademy.com/public_html/templates/rt_enigma_j15/index.php on line 2
کتاب "جهانی شدن و توسعه شهری"
پنجشنبه, 02 خرداد 1398
جمعه, 12 آذر 1395 10:19

کتاب "جهانی شدن و توسعه شهری"

نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(0 آرا)

Globalization and Urban Development

معرفی:

اغلب تحقیقات صورت گرفته در مباحث جهانی شدن بر روی اهداف اقتصاد کلان و اقتصاد گسترده تمرکز دارد. این کتاب به بررسی یک منطقه تحت تحقیق، اثرات جهانی شدن بر شهرها و سلسله مراتب شهری ملی، اما نه منحصراً در کشورهای در حال توسعه می پردازد. بسیاری از تحقیقات جهانی شدن و توسعه شهری بر روی "شهرهای جهانی" (به عنوان مثال نیویورک، لندن، پاریس، توکیو) می باشد که بر آنچه در سایر نقاط جهان اتفاق می افتد متمرکز شده است. در مقابل، به نظر می رسد این تحقیق در شهرها درحال پایان روند جهانی شدن باشد. یافته کلی این است که شهرهای بزرگ، در تعادل، از جهانی شدن بهره مند می شوند، اگر چه در برخی موارد هزینه گسترش نابرابری فضایی را دارند.

 نام کتاب : Globalization and Urban Development

نویسندگان : Harry W. Richardson, Chang-Hee C. Bae

انتشارات : Springer 

سال انتشار: 2005

ISBN 978-3-540-28351-5 

تعداد صفحه : 322

 حجم : 4 مگابایت

 

DLLL

 

برنامه های زیست محیطی طولانی مدت از فناوری GIS به عنوان هسته مرکزی استفاده می کنند . با این حال، اثربخشی روشهای مبتنی بر GIS به چارچوب تصمیم گیری و زمینه هایی که در آن درگیر هستند بستگی دارد. سیستم اطلاعات جغرافیایی برای تصمیم گیری محیط زیستی نگاهی میان رشته ای دارد و همچنین در ظرفیت های GIS به ادغام، تجزیه و تحلیل و نمایش داده می پردازد که در این زمینه تصمیم گیری ها باید استوار باشد. استفاده از GIS در تصمیم گیری محیط زیستی یک برنامه آینده نگر گسترده و پر اهمیت در امور مربوط به داده ها، تجزیه و تحلیل، ابزار مدل سازی و همچنین مشارکت می باشد. این کتاب به سه بخش تقسیم شده است، که به طور موثر در ارتباط با سه جنبه کلیدی فرآیند تصمیم گیری، استفاده و پشتیبانی GIS می باشد: داده های مورد نیاز، ابزار در حال توسعه و جنبه های مشارکت. بخش اول بر توانایی ادغام داده های منابع مختلف به عنوان یک مشخصه GIS می پردازد. در بخش دوم به بررسی طیف وسیعی از مسائل مورد استفاده در GIS از طریق نمونه های گویا پرداخته شده که برای نقشه برداری مناسب و برنامه ریزی استراتژیک  مفید است. و آخرین بخش این کتاب تمرکز بر روی استفاده از تکنیک های مبتنی بر GIS برای تسهیل مشارکت عمومی در فرآیندهای تصمیم گیری دارد. به طور خاص، یک مرور کلی از تحولات اخیر در این زمینه با تمرکز بر GIS، مدل سازی و تکنیک های سه بعدی تجسم چشم انداز که نشان از یکپارچگی تدریجی دارند.
خواندن 1384 بار

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

ورود به سایت