Notice: Constant _JEXEC already defined in /home/spatiala/domains/spatialacademy.com/public_html/templates/rt_enigma_j15/index.php on line 2
کتاب " سنجش از راه دور برای مدیریت پایدار جنگل "
یکشنبه, 30 تیر 1398
دوشنبه, 08 آذر 1395 10:31

کتاب " سنجش از راه دور برای مدیریت پایدار جنگل "

نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(0 آرا)

Remote Sensing for Sustainable Forest Management

معرفی:

چنانچه داده ها و روش های سنجش از راه دور به طور فزآینده تبدیل به داده های پیچیده، متنوع و قابل اعتماد برای استفاده در مدیریت جنگل شده اند. الگوریتم های جدید در هر جنبه ای از تجزیه و تحلیل تصاویر منجر به پیشرفت پارامترهای سنجش شده اند. سنجش از راه دور برای مدیریت پایدار جنگل به فراهم سازی ابزار درک و انتخاب راه حل برای مشکلات مدیریتی می پردازد. این کتاب روش ها و نمونه عملیاتی از تشخیص تغییر جنگل، طبقه بندی جنگل و مدل سازی رشد جنگل می باشد. فصل پایانی این کتاب به بحث در مورد مسائل تحقیق و آینده فن آوری سنجش از دور می پردازد. مولف به ارائه یک تصویر جامع از وضعیت هنر در اطلاعات سنجش از راه دور و روش های قابل اجرا در مسائل مربوط به مدیریت پایدار جنگل پرداخته است. 

 نام کتاب : Remote Sensing for Sustainable Forest Management

نویسنده : Steven E. Franklin 

انتشارات: CRC Press

سال انتشار: 2001

ISBN 9781566703949

تعداد صفحه : 424

 حجم : 5 مگابایت

 

DLLL

 

برنامه های زیست محیطی طولانی مدت از فناوری GIS به عنوان هسته مرکزی استفاده می کنند . با این حال، اثربخشی روشهای مبتنی بر GIS به چارچوب تصمیم گیری و زمینه هایی که در آن درگیر هستند بستگی دارد. سیستم اطلاعات جغرافیایی برای تصمیم گیری محیط زیستی نگاهی میان رشته ای دارد و همچنین در ظرفیت های GIS به ادغام، تجزیه و تحلیل و نمایش داده می پردازد که در این زمینه تصمیم گیری ها باید استوار باشد. استفاده از GIS در تصمیم گیری محیط زیستی یک برنامه آینده نگر گسترده و پر اهمیت در امور مربوط به داده ها، تجزیه و تحلیل، ابزار مدل سازی و همچنین مشارکت می باشد. این کتاب به سه بخش تقسیم شده است، که به طور موثر در ارتباط با سه جنبه کلیدی فرآیند تصمیم گیری، استفاده و پشتیبانی GIS می باشد: داده های مورد نیاز، ابزار در حال توسعه و جنبه های مشارکت. بخش اول بر توانایی ادغام داده های منابع مختلف به عنوان یک مشخصه GIS می پردازد. در بخش دوم به بررسی طیف وسیعی از مسائل مورد استفاده در GIS از طریق نمونه های گویا پرداخته شده که برای نقشه برداری مناسب و برنامه ریزی استراتژیک  مفید است. و آخرین بخش این کتاب تمرکز بر روی استفاده از تکنیک های مبتنی بر GIS برای تسهیل مشارکت عمومی در فرآیندهای تصمیم گیری دارد. به طور خاص، یک مرور کلی از تحولات اخیر در این زمینه با تمرکز بر GIS، مدل سازی و تکنیک های سه بعدی تجسم چشم انداز که نشان از یکپارچگی تدریجی دارند.
خواندن 1108 بار

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

ورود به سایت