Notice: Constant _JEXEC already defined in /home/spatiala/domains/spatialacademy.com/public_html/templates/rt_enigma_j15/index.php on line 2
کتاب " سنجش از دور دستی ، جلد 3، سنجش از راه دور برای علوم زمین، نسخه 3"
یکشنبه, 30 تیر 1398
جمعه, 05 آذر 1395 18:38

کتاب " سنجش از دور دستی ، جلد 3، سنجش از راه دور برای علوم زمین، نسخه 3"

نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(0 آرا)

Remote Sensing for the earth science

معرفی:

سنجش از راه دور برای علوم زمین بسیار جامع و منابع برای زمین شناسان، متخصصین ژئوفیزیک و همه دانشمندان زمین به روز است. کتاب حاضر نتیجه همکاری با انجمن فتوگرامتری و سنجش از راه دور می باشد. جلد سوم کتابچه راهنمای سنجش از راه دور به طور گسترده ای پذیرفته کار مرجع اساسی در این زمینه است  که با کمک یک تیم بین المللی از دانشمندان فعال در سنجش و تحقیقات علوم زمین از راه دور آن را به ارمغان می آورد. این کتاب برای دسترسی سریع به موضوعات مورد علاقه و خاص سازمان است که شروع آن با پوشش ویژگی های طیفی در نظریه سنگ، مواد معدنی، خاک، پوشش گیاهی منظر و همچنین زمین شناسی سیاره ای متمرکز می باشد. بخش دوم  تجزیه و تحلیل داده ها به روش های مورد استفاده در استخراج اطلاعات و تکنیک های مورد استفاده در نمایش تصویری داده ها به خصوص در یکپارچه سازی داده های مختلف مکانی اختصاص داده شده است. بخش سوم به کاربردهای سنجش از دور در زمینه هایی مانند اکتشاف مواد معدنی و هیدروکربن ، نقشه برداری چینه شناسی، زمین شناسی مهندسی و مطالعات زیست محیطی می پردازد. فصل نهایی یک بحث از سنسورهای مربوط به علوم زمین از جمله رادار، مرئی، مادون قرمز و ژئوفیزیک سنسور همراه با نمونه مورد مطالعه را ارائه می کند. این کتاب به همراه تصاویر رنگی، منابع و مراجع کامل اینترنتی ، یک منبع کامل برای محققان و پژوهشگران مشغول به کار در زمین و علوم زیست محیطی است. 

 

 نام کتاب : Manual of Remote Sensing, Volume 3, Remote Sensing for the Earth Sciences, 3rd Edition

نویسندگان : Andrew N. Rencz, Robert A. Ryerson

انتشارات: John Wiley & Sons, Inc

سال انتشار: 1999

ISBN 978-0-471-29405-4

تعداد صفحه : 728

 حجم : 24 مگابایت

 

DLLL

 

برنامه های زیست محیطی طولانی مدت از فناوری GIS به عنوان هسته مرکزی استفاده می کنند . با این حال، اثربخشی روشهای مبتنی بر GIS به چارچوب تصمیم گیری و زمینه هایی که در آن درگیر هستند بستگی دارد. سیستم اطلاعات جغرافیایی برای تصمیم گیری محیط زیستی نگاهی میان رشته ای دارد و همچنین در ظرفیت های GIS به ادغام، تجزیه و تحلیل و نمایش داده می پردازد که در این زمینه تصمیم گیری ها باید استوار باشد. استفاده از GIS در تصمیم گیری محیط زیستی یک برنامه آینده نگر گسترده و پر اهمیت در امور مربوط به داده ها، تجزیه و تحلیل، ابزار مدل سازی و همچنین مشارکت می باشد. این کتاب به سه بخش تقسیم شده است، که به طور موثر در ارتباط با سه جنبه کلیدی فرآیند تصمیم گیری، استفاده و پشتیبانی GIS می باشد: داده های مورد نیاز، ابزار در حال توسعه و جنبه های مشارکت. بخش اول بر توانایی ادغام داده های منابع مختلف به عنوان یک مشخصه GIS می پردازد. در بخش دوم به بررسی طیف وسیعی از مسائل مورد استفاده در GIS از طریق نمونه های گویا پرداخته شده که برای نقشه برداری مناسب و برنامه ریزی استراتژیک  مفید است. و آخرین بخش این کتاب تمرکز بر روی استفاده از تکنیک های مبتنی بر GIS برای تسهیل مشارکت عمومی در فرآیندهای تصمیم گیری دارد. به طور خاص، یک مرور کلی از تحولات اخیر در این زمینه با تمرکز بر GIS، مدل سازی و تکنیک های سه بعدی تجسم چشم انداز که نشان از یکپارچگی تدریجی دارند.
خواندن 897 بار

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

ورود به سایت