Notice: Constant _JEXEC already defined in /home/spatiala/domains/spatialacademy.com/public_html/templates/rt_enigma_j15/index.php on line 2
کتاب "سنجش از راه دور برای فعالیت های آبزیان اکوسیستم ساحلی"
یکشنبه, 30 تیر 1398
جمعه, 05 آذر 1395 18:19

کتاب "سنجش از راه دور برای فعالیت های آبزیان اکوسیستم ساحلی"

نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(0 آرا)

Remote sensing of aquatic coastal ecosystem processes

معرفی:

منطقه ساحلی آبی یکی از اهداف چالش برانگیز ترین برای سنجش از دور محیط زیست است. خواص مانند بازتاب پایین، رسوبات طیفی متنوع معلق و جوامع فیتوپلانکتون، جوامع کفزی متنوع و رویدادهای گذرا که بازتاب سطح (شکوفه های ساحلی، رواناب و غیره) را تحت تاثیر قرار می دهد. همه ترکیبات برای تولید یک پیچیدگی بصری در سیستم های اقیانوسی زمینی و یا باز دیده نمی شود. با وجود این پیچیدگی، سنجش از راه دور به یک ابزار ارزشمند برای "مورد 2" آب شده است. این کتاب به ارائه پیشرفت های اخیر در سنجش از دور ساحلی با تاکید بر علم و مدیریت کاربردی می پردازد. مطالعات موردی کاربرد عملیاتی سنجش از دور در مطالعات اکوسیستم، پایش و ارتباط سنجش از راه دور / علم / مدیریت ارائه شده است. 

 

 نام کتاب : Remote sensing of aquatic coastal ecosystem processes

نویسندگان : Laurie L. Richardson, Ellsworth F. LeDrew

انتشارات: Springer

سال انتشار: 2006

ISBN 978-1-4020-3968-3

تعداد صفحه : 324

 حجم : 14 مگابایت

 

DLLL

 

برنامه های زیست محیطی طولانی مدت از فناوری GIS به عنوان هسته مرکزی استفاده می کنند . با این حال، اثربخشی روشهای مبتنی بر GIS به چارچوب تصمیم گیری و زمینه هایی که در آن درگیر هستند بستگی دارد. سیستم اطلاعات جغرافیایی برای تصمیم گیری محیط زیستی نگاهی میان رشته ای دارد و همچنین در ظرفیت های GIS به ادغام، تجزیه و تحلیل و نمایش داده می پردازد که در این زمینه تصمیم گیری ها باید استوار باشد. استفاده از GIS در تصمیم گیری محیط زیستی یک برنامه آینده نگر گسترده و پر اهمیت در امور مربوط به داده ها، تجزیه و تحلیل، ابزار مدل سازی و همچنین مشارکت می باشد. این کتاب به سه بخش تقسیم شده است، که به طور موثر در ارتباط با سه جنبه کلیدی فرآیند تصمیم گیری، استفاده و پشتیبانی GIS می باشد: داده های مورد نیاز، ابزار در حال توسعه و جنبه های مشارکت. بخش اول بر توانایی ادغام داده های منابع مختلف به عنوان یک مشخصه GIS می پردازد. در بخش دوم به بررسی طیف وسیعی از مسائل مورد استفاده در GIS از طریق نمونه های گویا پرداخته شده که برای نقشه برداری مناسب و برنامه ریزی استراتژیک  مفید است. و آخرین بخش این کتاب تمرکز بر روی استفاده از تکنیک های مبتنی بر GIS برای تسهیل مشارکت عمومی در فرآیندهای تصمیم گیری دارد. به طور خاص، یک مرور کلی از تحولات اخیر در این زمینه با تمرکز بر GIS، مدل سازی و تکنیک های سه بعدی تجسم چشم انداز که نشان از یکپارچگی تدریجی دارند.
خواندن 940 بار

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

ورود به سایت