Notice: Constant _JEXEC already defined in /home/spatiala/domains/spatialacademy.com/public_html/templates/rt_enigma_j15/index.php on line 2
کتاب "سنجش از دور محیط های آبزیان ساحلی"
یکشنبه, 30 تیر 1398
جمعه, 21 آبان 1395 16:11

کتاب "سنجش از دور محیط های آبزیان ساحلی"

نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(0 آرا)

Remote Sensing of Coastal Aquatic Environments

معرفی:

آب های ساحلی سیستم های اکولوژیکی بسیار مهم و به عنوان دارایی های حیاتی در بسیاری از کشورها به حساب می آیند. آب های ساحلی نیز پیچیده هستند، محیط های پویایی که در آن آرایه وسیعی از فرآیندهای فیزیکی، شیمیایی، بیولوژیکی در بیش از چند مقیاس زمانی و مکانی رخ می دهد. محیط زیست بصری آب های ساحلی بسیار پیچیده است. علاقه بسیاری در جهت مطالعه آب های ساحلی برای به دست آوردن درک بهتر از فرآیندهای سیستم زمین جهت تحقیقات تغییر آب و هوا و یا عوامل محیطی برای تصمیم گیری های مدیریت وجود دارد. در نتیجه، نیاز به فن آوری های قوی، موثر و روش برای مطالعه این محیط پیچیده و مهم وجود دارد. سنجش از راه دور بوسیله هواپیما و سیستم عامل های مبتنی بر فضا  به ارائه داده های سینوپتیک منحصر به فرد در مقیاس بزرگ برای رسیدگی به ماهیت پیچیده آب های ساحلی می پردازد. با این حال، بسیاری از محققان که مایل به کاربرد سنجش از راه دور در یک محیط ساحلی پویا هستند با چالش دانش یک تکنولوژی مملو از اصطلاحات روبر شده اند. تجزیه و تحلیل و پردازش داده ها اغلب گیج کننده است. به طور کلی برای به دست آوردن درک کافی از سنجش از راه دور به مطالعات ، مقالات و گزارش های فنی در این زمینه رجوع کرد. هدف اصلی در نوشتن این کتاب تولید یک منبع جامع برای کسانی است که به مطالعه محیط های آبی ساحلی می پردازند.

 

 نام کتاب : Remote Sensing of Coastal Aquatic Environments

نویسندگان : Richard L. Miller, Carlos E. Del Castillo, Brent A. McKee

انتشارات: Springer

سال انتشار: 2005

ISBN 978-1-4020-3100-7

تعداد صفحه : 347

 حجم : 25 مگابایت

 

DLLL

 

برنامه های زیست محیطی طولانی مدت از فناوری GIS به عنوان هسته مرکزی استفاده می کنند . با این حال، اثربخشی روشهای مبتنی بر GIS به چارچوب تصمیم گیری و زمینه هایی که در آن درگیر هستند بستگی دارد. سیستم اطلاعات جغرافیایی برای تصمیم گیری محیط زیستی نگاهی میان رشته ای دارد و همچنین در ظرفیت های GIS به ادغام، تجزیه و تحلیل و نمایش داده می پردازد که در این زمینه تصمیم گیری ها باید استوار باشد. استفاده از GIS در تصمیم گیری محیط زیستی یک برنامه آینده نگر گسترده و پر اهمیت در امور مربوط به داده ها، تجزیه و تحلیل، ابزار مدل سازی و همچنین مشارکت می باشد. این کتاب به سه بخش تقسیم شده است، که به طور موثر در ارتباط با سه جنبه کلیدی فرآیند تصمیم گیری، استفاده و پشتیبانی GIS می باشد: داده های مورد نیاز، ابزار در حال توسعه و جنبه های مشارکت. بخش اول بر توانایی ادغام داده های منابع مختلف به عنوان یک مشخصه GIS می پردازد. در بخش دوم به بررسی طیف وسیعی از مسائل مورد استفاده در GIS از طریق نمونه های گویا پرداخته شده که برای نقشه برداری مناسب و برنامه ریزی استراتژیک  مفید است. و آخرین بخش این کتاب تمرکز بر روی استفاده از تکنیک های مبتنی بر GIS برای تسهیل مشارکت عمومی در فرآیندهای تصمیم گیری دارد. به طور خاص، یک مرور کلی از تحولات اخیر در این زمینه با تمرکز بر GIS، مدل سازی و تکنیک های سه بعدی تجسم چشم انداز که نشان از یکپارچگی تدریجی دارند.
خواندن 952 بار

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

ورود به سایت