Notice: Constant _JEXEC already defined in /home/spatiala/domains/spatialacademy.com/public_html/templates/rt_enigma_j15/index.php on line 2
ArcHydro
دوشنبه, 29 مهر 1398
ArcHydro
ArcHydro

ArcHydro

GIS یک ابزار قدرتمند برای حل مشکلات مربوط به منابع آب همچون مدیریت منابع آب و دسترسی به آب مناسب در مقیاس های محلی و منطقه ای میباشد. هیدورلوژیست ها از فناوری GIS برای جمع آوری اطلاعات مختلف استفاده میکنند و این اطلاعات را در یک سیستم قابل کنترل به کار میبرند. ابزار هایی که در Arc Hydro وجود دارد به ساخت عوارض هیدرولوژیکی، میدیریت آنها و نمایش این عوارض و اشکال، در محیط ArcGIS کمک شایانی میکند. Arc Hydro در محیط ArcMap کار میکند .مخصوصا میتوانید از این ابزار برای جداسازی حوزه های آبخیز یک منطقه استفاده کنید. (منبع: وبلاگ مهندسی ابخیزداری)

این نرم افزار مفید توسط دکتر دیوید مایدمنت استاد دانشگاه تگزاس امریکا طراحی و توسعه داده شده است و در این راه شماری از کنسرسیوم های دانشگاههای وابسته به علوم هیدرولوژی به ایشان کمک کرده اند.هدف اصلی این نرم افزار کمک به نقشه کشی در منابع حرفه ای آبی و آبخیزداری است.این نرم افزار قابلیت تولید مرز های آبی و نیز نمایش داده های مکانی سطح آب و یکپارچگی آنها را توسط مدل سازی های هیدرولیکی و هیدرولوژیکی به کاربر خواهد داد. به طور خلاصه نرم افزارArc Hydro  توانایی پیگیری سلامتی و رفتارهای سطح آبی در یک مسیر را دارد چیزی که در گذشته تقریبا غیر ممکن بود. (منبع: سایت جامعه مجازی ژئوماتیک ایرانیان)

یکشنبه, 30 شهریور 1393 18:02

ArcHydro از زبان ایمان خاکی

نوشته شده توسط

راهنمای مربوطه توسط جناب مهندس ایمان خاکی تهیه شده است. آدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسکریپت دارید

 

یکشنبه, 26 شهریور 1391 14:55

ArcHydro

نوشته شده توسط

نخستین گام در اجرای هر نوع مدل هیدرولوژیکی وارد کردن و درگیر شدن با مقوله بستن مرز حوزه،‌ ترسیم و گرفتن گزارش پایه از خصوصیت های فیزیکی حوزه می باشد.  

ArcHydro

ورود به سایت