Notice: Constant _JEXEC already defined in /home/spatiala/domains/spatialacademy.com/public_html/templates/rt_enigma_j15/index.php on line 2
مناطق حفاظت شده محیط زیست ایران
جمعه, 30 فروردین 1398
چهارشنبه, 15 خرداد 1392 11:35

مناطق حفاظت شده محیط زیست ایران

نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(9 آرا)

hefaztshoudehدر این بخش لایه مناطق حفاظت شده محیط زیست ایران.منطقه حفاظت شده، یکی از مناطق چهارگانه حفاظت محیط زیست ایران می باشد. سازمان حفاظت محیط زیست «منطقه حفاظت شده» را به شرح زیر تعریف نموده است: «اراضی به نسبت وسیع با ارزش حفاظتی زیاد که با هدف حفظ و احیای رویشگاه های گیاهی و زیستگاه های جانوری انتخاب می شوند. مناطق حفاظت شده، محیط های مناسبی برای اجرای برنامه های آموزشی و پژوهش های زیست محیطی به شمار می آیند.انجام فعالیت های گردشگری و بهره برداری مصرفی و اقتصادی متناسب با نواحی هر منطقه و بر اساس طرح جامع مدیریت مناطق، مجاز است.»  تعداد مناطق تحت حفاظت ایران ۹۳ منطقه میباشد. [منبع ویکی پدیا].

 

لایه مناطق حفاظت شده محیط زیست ایران در فرمت Shape File که در سری برنامه های کمپانی ESRI قابل خواندن می باشد (مثل ArcGIS) تهیه شده است. سیستم تصویر آن جغرافیایی می باشد. یکی از مشکلات لایه های ارائه شده توسط سازمان محیط زیست و سایر وب سایت ها عدم یکپارچه گی و نبود نام فارسی در یک ستون مجزا می باشد که در این سری از لایه ها اصلاح شده است.

 لینک دانلود لایه مناطق حفاظت شده محیط زیست ایران با فرمت shp

خواندن 5693 بار آخرین بار تغییر یافته چهارشنبه, 15 خرداد 1392 11:51

نظرات   

 
+2 # حمید دشتی آهنگر 1392-04-26 11:04
با سلام
از بچه های گروه آکادمی علوم مکانی کمال تشکر را دارم
مرسی
پاسخ | پاسخ با بازگو کردن | بازگو کردن
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

ورود به سایت